AR-GE ve İNOVASYON

AR-GE ve İNOVASYON

Kimtex’in AR-GE sistemi, çalışan sayısı ve toplam yatırım tutarıyla, başlıbaşına ayrı bir fabrika gibi tasarlanıp yönetilmektedir.

Üretimin her alanında çalışmalar yürütmek amacıyla AR-GE makine ve teçhizatlarına yüklü bir yatırım yapılmıştır.

Her departmanın AR-GE ekipleri, kendi alanlarında sürekli yenilikçi bir efor içerisindelerdir. İnovasyonda en ileri noktayı yakalayabilmek için, AR-GE alanında fabrika içinde fabrika sistemini geliştirdik. Buna göre AR-GE merkezi bir sistem tarafından yönetilmek yerine, her departmanın kendi içerisinde lokal karar mekanizmaları dahilinde yönetilmektedir.

Yılda 8.000’den fazla el şablonu üretiyoruz.

Yılda 1.600’den fazla numune üretiyoruz.

Bu rakamlar, günümüzde dünya dokuma sektöründe ulaşılan en yüksek rakamlardır.

Ulaştığımız nitelikli ve nicelikli AR-GE gücü ile, çözüm ortaklarımızın her türlü yenilik taleplerine, nicelik ve çeşitlilik bakımından cevap vermeye hazırız.

Çektirme ve kesintisiz boyama için tüm reçeteleri kimya laboratuvarında hazırlıyoruz. Boyahanede kullanılacak boya maddelerini ve kimyasal hammaddeleri kontrol ediyoruz. Müşteri tarafından talep edilen renkli orijinaller, orijinal standardına göre istenilen kalitede inceliyoruz ve spektrofotometre ile ışık kutusu kullanarak onaya sunuyoruz.

Kimya laboratuvarında da boyahane ve terbiye fabrikasındaki amaçlara destek olmak için çeşitli analizler yapıyor, kalitemizden ödün vermiyoruz.

Kimya laboratuvarı tüm boyamaları yapabilmektedir; reaktif, dispers, asit… vb.

Kimya laboratuvarında kullanılan bazı makineler; eco dyer, robot dozajlama, fular makinesi, fiksaj makinesi. Ayrıca fırın, PH metre vb. gibi diğer cihazlar.

ECO DYER / LABORATUVAR TİPİ NUMUNE BOYAMA MAKİNESİ

Eco Dyer makinesi, elektrikli ısı ileten laboratuvar tipi boyama makinesidir. Çektirme boyama yöntemi için kullanıyoruz.

ROBOT DOZAJLAMA

Bu makine sayesinde boyahanede doğru rengi elde etmek için otomatik dozajlama sistemi ile doğru reçete alınıyor.

FULAR MAKİNESİ

Fular, tekstil terbiyesinin tüm aşamalarında ihtiyaç duyulan bir makinedir. Bir floteyi kumaşa eşit şekilde uygulamak için kullanıyoruz. Boyamanın yanı sıra emprenye ve diğer terbiye işlemlerinde de kullanıyoruz.

FİKSAJ MAKİNESİ

Fiksaj makinesi ile tüm kurutma ve fiksaj işlemlerini ideal sıcaklıklarda gerçekleştiriyoruz.